Kanada nerezidentinė įmonė (Canada) - Extra Provincial Corporation/Kitos jurisdikcijos

Kanada yra  valstybė su, palyginus, tvirta  mokesčių sistema. Paprastai Kanados įmonės sumoka mokesčius nuo viso savo pelno, nepriklausant nuo vietos, kur jis gaunamas ir tokiu būdu neturi jokių savybių, skatinančių prilyginti jas prie įmonių atleistų nuo mokesčių ar ofšorinių įmonių skaičiaus. 

Atsižvelgiant į tai, kas aukščiau paminėta, Kanada tarp verslininkų ir oficialių instancijų turi įgytą tvirtą šalies įvaizdį, su standartine apmokestinimo sistema, todėl, bet kuri įmonė, įkurta kanados teritorijoje, yra labai aukštai vertinama ir jokiu būdu neatspindi struktūros ( be pajamų mokesčių) ” ženklinimo” .

Tuo pačiu metu, Kanados įstatymai duoda faktišką galimybę sukurti organizaciją, be pajamų mokesčių  šioje jurisdikcijoje. Keletos vietinių provincijų įstatymų normų leidžia registruoti pagal Kanados jurisdikcijas įmones iš kitų, tame tarpe, be pajamų mokesčių, šalių; sukurtos, tokiu būdu, Kanadoje struktūros turi pavadinimus "Extra-Provincial Corporation", ar sutrumpintai – EPC.

Jeigu EPC neturi pajamų šaltinio Kanados teritorijoje, o vadovybė  EPC  veikia, ne iš Kanados teritorijos, tai EPC galioja neapmokestinamas režimas. Na ir tuo pačiu, įmonės registracija  EPC  Kanadoje, faktiškai numato - kartu dviejų struktūrų registraciją: pagrindinės įmonės (paprastai iš klasikinės, neapmokestinamos jurisdikcijos) ir tiesiogiai pačios EPC Kanadoje.